Home | Kurzy | E-shop | Kontakt 908 884 984
Home  /  O produkte
logo

Adrian Gula

Bernolákova 1535/3 972 71, Nováky

e-mail: info@temtex-tape.sk

telefón: +421 908 884 984

KINESIOTAPING

Kinesiotaping je spôsob liečby založený na telu vlastných reparačných procesoch. Účinnosť sa prejavuje vďaka aktivácii nervovej a obehovej sústavy. Metóda vychádza z poznatkov kinesiologie, ako vedy uznávajúci význam tela a pohybu pri rehabilitácii a bežnom živote. Preto je tento funkčný taping nazývaný "kinesio" taping. Svaly neslúžia len k pohybu tela, ale tiež riadia žilový obeh a lymfatický tok, telesnú teplotu, atď Z tohto dôvodu akékoľvek zlyhanie správnej svalovej funkcie vyvolá najrôznejšie druhy zdravotných ťažkostí. V dôsledku tohto, kinesiotaping venuje veľkú pozornosť významu svalovej funkcie pre aktiváciu telu vlastných liečebných mechanizmov. kinesiotaping - kinesio tape

TEMTEX kinesio tape
Kinesio tape bol vyvíjaný od roku 1973 japonským chiropraktikom dr. Kenzo Kasem a jeho tímom. Úplne prvé aplikácie kinesio tapu boli na pacientovi s kĺbovým ochorením.


Zistenie, že elastický tape pomáha ako externá podpora svalom a pridruženým tkanivám, vytvorilo úplne nový prístup k liečbe svalov, fascií, kĺbov, väzov, šliach, nervov a orgánov. Dlhú dobu bol kinesio tape využívaný hlavne ortopédmi, chiropraktikmi a lekármi z ostatných odborov. Veľmi skoro na to bol kinesio tape použitý u olympijských volleyballových hráčov v Japonsku. Novinka sa rýchlo rozšírila medzi atlétmi Japonska, USA, Európy, Južnej Ameriky, Austrálie a ostatných ázijských štátov.

ZÁKLADNÁ PROBLEMATIKA

Ak je sval preťažený nadmernou záťažou, nie je schopný uzdravenia a vznikne zápal. Sval je teplý, opuchnutý a stuhnutý, čo vedie k únave. Priestor medzi kožou a svalom je stlačený a výsledkom je obmedzenie prietoku krvi a lymfy. Dochádza k tlaku tiež dráhových receptorov bolesti pod kožou , ktoré dajú signál mozgu a človek následne ucíti typickú svalovú bolesť. Tradičný pevný tape by tieto patologické podmienky ešte zhoršil, pretože je vyvinutý na fixáciu, obmedzenie pohybu v segmente a tým aj prietoku krvi a lymfy. Kinesio tape je vyvinutý na úplne inej filozofii - dovoľuje voľný rozsah pohybu s cieľom umožniť svalovému systému tela sa samo liečiť biomechanicky.TEMTEX kinesio tape je roztiahnuteľný na 140-160% svojej pokojovej dĺžky a po uvoľnení ťahu sa vráti späť na svoj ??pôvodný rozmer, čo predurčuje kinesio tapu schopnosť pracovať v súlade s mäkkými tkanivami.
Vďaka elasticite dôjde po aplikácii kinesio tapu k pretiahnutiu tkanív, ku zvrásneniu tapu, a tým aj kože. Čo je viditeľné po vrátení segmentu do neutrálnej pozície. Zvrásnením dôjde k nadvihnutiu kože, zníženiu tlaku , zlepšenie toku krvi a lymfy, redukciu bolesti.

ÚČINKY KINESIO TAPU

* Je vyrobený z vlákien 100% bavlny, ktoré vo svojom priereze obsahujú elastický polymér zaručujúci zmrštenie kinesio tapu späť na svoju pôvodnú dĺžku po uvoľnení ťahu.


*Neobsahuje latex, možno ho teda považovať za
hypoalergénny .


* na podkladovom papieri je s 10-15% predpätím.


*Možno ho napnúť na 140-160% pokojovej dĺžky v pozdĺžnej osi.


*
Priľnavosť zabezpečuje termosenzibilná lekárska živica.


*Hrúbka a hmotnosť je podobná ľudskej pokožke.


*Je priedušný, umožňuje odparovanie telesnej vlhkosti.


*Je vodovzdorný-nalepený kinesio tape nevylučuje bežnú hygienu, ani nosenie do bazéna.


*Umožňuje aplikáciu nosiť 24 hodín denne, maximálne 5 dní.


* Umožňuje plný rozsah pohybu na rozdiel od klasických fixačných tapů.

NAJČASTEJŠIE POUŽITIE KINESIO TAPU PRI

* Podpore svalov


* Skvalitnenie a podpore kontrakcie oslabených svalov


* Redukciu únavy preťažených svalov


* Zníženie možnosti zranenia a kŕčov


* Zvýšenie rozsahu pohybu a zmiernenie bolesti


* Obnovenie toku lymfy a krvi


*
Zníženie tepla a zápalových exsudátov v tkanivách


*
Redukcia zápalov a bolesti


* Korekcia kĺbových problémov


* Centrácii kĺbu vďaka normalizácii svalového tonusu


* Zlepšenie rozsahu pohybu a zníženie bolesti


spodni
Temtex
Temtex

Menu

Home
O produkte

E-shop

Kurzy kinesiotapingu
Galéria obrázkov
Kontakt

 

Obchodné podmienky

O produkte

 

Kinesiotaping je spôsob liečby zdravotných problémov nielen pohybového aparátu, založený na aktiváciu autoreparačních procesov organizmu a útlmu bolesti. TEMTEX kinesilogy tape je od svojho vzniku vyvíjaný tak, aby napodobňoval kvality ľudskej kože, a preto je jedinečným prostriedkom pre kinesio taping. TEMTEX kinesilogy tape je vyrobený zo 100% bavlny.

 

Má elastické vlastnosti dovoľujúci pružnosť a zmraštiteľnosť kinesio Tapu v pozdĺžnom smere. Práve tieto elastické vlastnosti umožňujú kinesio Tapu pracovať v súlade s mäkkými tkanivami a vďaka tomu je TEMTEX kinesilogy tape vynikajúci spôsob liečby chronických i akútnych ochorení pohybového aparátu, opuchov, lymfedému i vnútorných orgánov.

Temtex